Díky dřevěné pergole budete moci trávit mnohem více času venku

Možná jste si právě postavili nový dům a nyní přemýšlíte nad tím, jak byste svůj pobyt na novém místě ještě více zpříjemnili. Takové úvahy se u novostaveb často týkají především okolí https://www.mistopisy.cz/pruvodce/obec/5576/kolin/okoli-priroda/ domu v podobě zahrady, kterou je také potřeba nově založit či zušlechtit. A pokud vám záleží na tom, abyste se cítili dobře nejen ve svém domě, ale právě také na zahradě, tak si pořiďte pergolu.

bílé dřevo

Dřevěná pergola je velice praktická věc, která může plnit hned několik funkcí najednou. V první řadě vám však poskytne ideální prostor, ve kterém budete moci pobývat na své zahradě i v případě, že bude zrovna pršet anebo příliš svítit slunce. Dřevěnou konstrukci pergoly je totiž možné velice snadno a rychle zastřešit s pomocí různých moderních zatahovacích stínících prvků. S jejich pomocí během několika krátkých okamžiků vytvoříte potřebný stín anebo ochranu proti jemnému dešti anebo je naopak stáhnete zpět.

svatební pergola

To, jak bude vaše pergola vypadat, záleží čistě na vás, a především na vašich prostorových možnostech a na tom, jaké na ni budete mít nároky z hlediska využití. Třeba hledáte jen vhodné místo k tomu, abyste do svého domu mohli vcházet a vycházet pod krytým prostorem, který vám poskytne ochranu proti dešti či závětří anebo hledáte prostor, který budete moci aktivně využívat pro setkání s rodinou či přáteli. Od vašich nároků se tak bude odvíjet nejen to, jaká bude konstrukce vaší pergoly, ale také to, zda bude mít nějakou střešní krytinu, a to buď trvalou anebo v podobě zatahovacích stínících prvků.

vinařská pergola

Pergolu je rovněž možné opatřit praktickými bočnicemi a v případě potřeby ji tak dokonale oddělit od okolí. Jak je vidět, tak možností je celá řada a konečné řešení je závislé především na vašich představách. V každém případě se však můžete spolehnout na to, že s výsledkem budete spokojeni, a že vám bude sloužit dlouhá léta.